Hoe kunnen we een lichte wereld zien wanneer polariteit en conflict lijken toe te nemen? Hoe kunnen we alles wat er in ons leven afspeelt zien als een behulpzame bron? En heeft ieder mens een eigen karmisch pad te bewandelen? Of maken we allemaal dezelfde reis? In deze aflevering ga ik na negen maanden opnieuw in gesprek met Koos Janson. Ontdek waarom jij geen last van het verleden kunt hebben, wat er gebeurt als je oneindig geduldig kunt zijn en last but not least… waarmee jij ieder probleem onmiddellijk op kunt lossen.
Koos Janson werd geboren als aanstaand leraar, zo voelt hij dat zelf tenminste. Al heel vroeg in zijn leven wist hij dat hij niets liever wilde dan lesgeven. Het deed hem aan de Leidse Universiteit taal- en letterkunde studeren, trappelend van ongeduld om voor de klas te staan. In zijn studietijd zwenkte zijn fascinatie onverwacht: hij werd gegrepen door oosterse spiritualiteit en vond een groot Leraar. Yoga, meditatie, spirituele teksten, de ultieme wijsheid van de Leraar, het werd ingedronken. Nog voor zijn afstuderen (1975) begon moeiteloos zijn eigen spiritueel leraarschap, dat nooit meer stopte.
Ooit op jonge leeftijd hoorde hij muziek van Mozart, die hij onbeschrijfelijk mooi vond, met tegelijkertijd een ervaring van diepe pijn. Het was heimwee, de roep van Thuis. Hoewel India hem veel tools bracht voor die intense reis naar binnen, leek blijvende vrede onbereikbaar.
Inmiddels dertiger presenteerde zich aan hem een uitzonderlijke vorm van nondualiteit: Een cursus in wonderen. Het bleek het slotstuk van de zoektocht, het machtige materiaal om diepgaand te integreren en met duizenden te delen, in lezingen, doorgaande trainingen en workshops.
In een onafgebroken inspiratie is het zijn vreugde om – in alles bijgestaan door zijn vrouw Doris – werkelijk geïnteresseerden te helpen om Een cursus in wonderen in zijn diepte te begrijpen en transformerend toe te passen. Zijn focus: praktijk!
Wij van Helden en Hordes geloven dat echte verbinding ontstaat wanneer je samen een hapje eet. Daarom eten we – vooraf aan iedere aflevering – een hapje met onze gast. Dat hapje krijgen wij van Chickpea Falafel uit Haarlem. En als je het ons vraagt oprecht de beste Falafel in town. Niet alleen omdat het vers is. Ook niet enkel vanwege de veganistische ingrediënten, maar vooral omdat je voelt dat het een restaurant is met een verhaal. Wat voor verhaal? Dat kun je binnenkort van founder Mischa zelf horen in de Helden en Hordes podcast, nadat we een hapje gegeten hebben natuurlijk.
Als je mij echt zou kennen, dan weet je dat één van mijn kernwaarden essentialisme is. Net zoals ik de essentie van ieder podcast gesprek probeer te duiden, breng ik ook de essentie van jouw boodschap in kaart. Want als je alleen het essentiële communiceert, kom je geloofwaardiger, krachtiger en inspirerender over. Wil je kijken hoe essentialistisch jouw klantbelofte op dit moment is? Boek dan een Story Scan.
Deze site gebruikt cookies om te begrijpen wat raakt en wat blijft hangen. Geen overmatige tracking, alleen inzichten die het verhaal helderder maken. Jij bepaalt welke gegevens je wilt delen.